Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET

Przeszukaj FAQ Przeszukaj FAQ
Szukaj Słów:
Opcje Dopasowania:
Szukaj w:

Regulamin Forum

W związku z tym, że serwis, a co za tym idzie forum ma coraz więcej czytelników zarówno tych zarejestrowanych, jak i gości, postanowiłem wypisać kilka zasad, które stałym bywalcom są bardzo dobrze znane.

Informacja dla GOŚCI
1. Dostęp do forum nic nie kosztuje i jest wolny, tak samo jak korzystanie z jego zasobów dla własnych celów.

2. Jeśli chcesz stać się aktywnym uczestnikiem tj. włączyć się do jakiejś dyskusji lub zapoczątkować własny wątek, musisz się zarejestrować. Bez rejestracji będziesz miał nadal dostępn, jednak na zasadzie biernej.

3. E-mail, który podajesz podczas rejestracji służy tylko i wyłącznie w celu przypomnienia hasła, gdyby zdarzyło Ci się je zapomnieć. Nie rozsyłamy żadnych listów reklamowych, nie sprzedajemy adresów naszych użytkowników, nie udostępniamy ich osobom trzecim oraz nie są one widoczne w sposób publiczny nigdzie na forum - nawet w profilu użytkownika, ponieważ do kontaktów poza pisaniem wątków na forum służy system wiadomości PM (private message - wiadomości prywatnych)

Lista zasad korzystania z forum

1. Forum służy do wymiany informacji i prawo wypowiedzi tutaj ma każdy użytkownik, który je odwiedza. Nie ma więc tutaj miejsca na toczenie wojen, czy kłótni. Nie ważne, czy na temat serwisu, czy na zupełnie inny.

2. Wiem jak to bywa na innych forach, ale tutaj nie ma i nie będzie nazywania kogoś "lamerem" czy określeniami równoznacznymi tylko dlatego, ze dana osoba jest tu po razpierwszy i nie wie czegoś co stali bywalcy wiedzą. W takim przypadku zamiast udowadniać komuś takiemu, ze wie dużo mniej od nas - trzeba się postarać, aby uzupełni swoją wiedzę :)

3. Administratorzy oraz moderatorzy czasem ustawiają na postach automatyczne ich kasowanie po np. dobie, czy innym określonym czasie lub je zamykają. Proszę aby użytkownicy - zarówno nowi jak i starzy wyjadacze nie uznawali tego jako złośliwość, a jedynie jako dbałość o porządek na naszym forum. Najczęściej bowiem blokowane czy wręcz usuwane (choć nigdy bez wcześniejszego ostrzeżenie) są posty gdzie poruszane są tematy, które były omawiane już niejednokrotnie.

3a. Zanim zapytasz o coś co Twoim zdaniem jest czymś dość oczywistym i tylko traf chciał, ze akurat nie wiesz jak to zrobić, czy jak to coś działa - skorzystaj proszę z opcji "szukaj"
. Znajdziesz ją na górze każdej podstrony forum. Wystarczy tam wpisać hasło aby wyświetliły się informacje na interesujące Cię tematy. Moim zdaniem to wygodniejsze niż oczekiwanie na odpowiedź na post :) Oczywiście czasami zdarzy się, ze np. pytanie postawione wyszukiwarce było nieprawidłowe i nie znalazła niczego - wtedy pisząc post proszę wspomnieć że wyszukiwanie nic nie dało. Ktoś na pewno wtedy pomoże :)

4. Na forum nie wolno reklamować stron komercyjnych, tzn. takich, gdzie za pobranie czegokolwiek (dzwonka, gry, tapety) żądana jest opłata. Dopuszcza się podanie nazwy czy adresu w trakcie konwersacji, ale nie jako osobny i specjalny post tylko z linkiem. Takie posty będą bezwzględnie usuwane. Podobnie ma się sprawa z linkami referującymi - czyli z różnych systemów partnerskich gdzie za kliknięcie w link osoba postująca otrzymuje jakieś profity.

5. Publikując jakieś pytanie czy informację związaną z konkretnym modelem telefonu, proszę aby temat posta miał postać: [MODEL] temat posta tj. [V300] Problem z mp3
Tym sposobem przy obecnej i coraz bardziej narastającej liczbie postów na różne tematy (co jest oczywiście plusem) będzie można się szybko i łatwo znaleźć. Chodzi po prostu o waszą wygodę.

5a. Administrator/moderator może zmienić tytuł dowolnego wątku na bardziej powiązany z treścią osoby rozpoczynającej wątek. Nie chodzi jak zwykle o złośliwość ale o to aby dana osoba uzyskała więcej odpowiedzi.. uzyskała lepszą pomoc.. Często zdarza się, że wątki mają tytuły o postaci "potrzebuję pomocy". Administrator/moderator po przeczytaniu treści wątku ma prawo zmienić tytuł, dlatego proszę aby nikt się nie oburzał jeśli zauważy, ze temat jego wątku jest inny.

6. Jeśli masz napisać post, w którym zamierzasz użyć słów niecenzuralnych, niekulturalnych lub mający na celu obrażenie kogoś, pomówienie, nie pisz w ogóle. Takie posty nie sa mile widziane na tym forum. Wiem co się potrafi dziać na innych forach, ale tutaj nie będzie kłótni, wojen na słowa między użytkownikami. Posty zawierające słowa niecenzuralne czy obraźliwe pod czyimkolwiek adresem będą przez moderatorów oraz administratorów bezwzględnie usuwane. Pretensje autora takiego postu nie interesują administratorów tego forum ani jego moderatorów. W moim przekonaniu używając słów niekulturalnych dana osoba nie ma nic do powiedzenia,więc posty takie są usuwane.

7. Jeśli chcesz opublikować jakiś link do jakiejś aplikacji, pliku flash itp., którego postać jest dość skomplikowana i trudna do zpamiętania, zrób to używając polecenia: [url=http://www.twoj_adres_do_pliku.com] opis pliku [/url]

8. Osoby nagminnie naruszające nasz regulamin będą otrzymywały ostrzeżenia i uwagi, które prowadzić będą do zablokowania konta w chwili osiągnięcia 100% na skali ostrzeżeń. Konto takiej osoby zostanie zawieszone, do ustawienia blokady dostępu na forum włącznie.

8a. Materiały zawarte tutaj tj. instrukcje, sposoby na wykonanie tuningu telefonu, czy to w sensie zewnętrznym, czy też programowym, gdzie autorami są użytkownicy forum należą domyślnie do serwisu tj. do MaTraX.NET. W przypadku chęci zamieszczenia gdziekolwiek informacji pobranych z naszego serwisu (z forum również) należy skontaktować się z administratorem lub oznaczyć chociaż odpowiednio skąd dany zasób, dane informacje zostały pobrane tj. "Źródło informacji: Serwis MaTraX.NET".

8b. Zabrania się sprzedawania zawartych tutaj informacji, czyli instrukcji, sposobów na wykonywanie jakiś czynności związanych z telefonem, w jakikolwiek sposób, czy to drogą e-mail, na aukcji itp., których autorami są użytkownicy tego forum, gdyż prawa autorskie należą w tym przypadku bezpośrednio do nich, a w domyśle również do serwisu MaTraX.NET.

9. Na forum obowiązuje całkowity zakaz handlu telefonami kradzionymi. Nie będą tolerowane ogłoszenia takich osób świadczące wprost o tym skąd dany telefon pochodzi. W przypadku wykrycia takiego ogłoszenia, IP takiej osoby zostanie odczytany i przekazany policji.


Sponsorowanie serwisu
Chcesz wspomóc nasz serwis, aby mógł działać stabilnie? Zapoznaj się z tym co otrzymasz w zamian w ramach podziękowania.

Board FAQ
Here you can find answers to questions about how the board works. Use the links below or the search box above to find your way around.Powered by vBulletin Version 3.7.3
Copyright © 2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. | PL Lang: MaTraX.NET | Icons: Rokey.net | Sponsor plikowni: OVH.pl
vBulletin Style by: kreativfantasy.com

Part of Livepoint, Michael Skweres
Best since 2000 © by MaTraX.NET